Otvorený priestor v byte
Otvorený priestor v byte. Je tento návrh interiéru stále v trende?
Sloboda, priestor, nadčasové myslenie. Aj toto vyjadruje návrh interiéru, ktorý sa už niekoľko rokov používa pri zariaďovaní bytov, domov, kancelárií. Spája funkčnosť s moderným prístupom a nevídanou estetikou. Aké sú jeho výhody a úskalia?
Rozdelenie na funkčné zóny alebo netradičný dizajn?
Hlavnou definíciou otvoreného priestoru je spojenie viacerých funkcií bývania do jedného celku. Je niekoľko možností, ako sa s touto ideou popasovať. Priestor môže byť iba čiastočne otvorený, čo znamená, že interiér je čiastočne oddelený pomocou prvkov do funkčných zón alebo sa hranice medzi dvoma izbami úplne stierajú. Tento dizajn je pre odvážlivcov a ľudí, ktorí vyznávajú slobodu bez akýchkoľvek prekážok.
Veľké priestory potrebujú „veľké“ riešenia
1.Funkčnosť
Na to, aby ste sa dopracovali k dynamickému a zároveň usporiadanému priestoru, potrebujete priestor opticky rozdeliť. Najčastejšími predelmi, ktoré vytvárajú akúsi clonu na iné časti miestnosti, môže byť barový pult, rastliny alebo zeleň, vzdušná knižnica, cez ktorú dovidíte na druhú stranu alebo aj samotný jedálenský stôl.
Členenie doplnkami
2. Jednoduchosť
Optické zmenšenie navonok veľkej miestnosti je možné prostredníctvom väčších kusov nábytku, výrazných prvkov a vhodne zvolenou farebnou kombináciou stien. Niekedy je výborným predelom krb. Správne rozmiestnenie a farebné ladenie veľmi závisí od možností a individuálnych preferencií. Dominuje jednoduchosť, ale aj štýlovosť návrhov.
Individualita každej stavby
Otvorený priestor sa nevyužíva len pre rozľahlé priestory, ale aj na malé plochy, ktoré chcete lepšie a kreatívnejšie využiť alebo to potrebujú kvôli funkčnosti. Odlišné funkcie izieb sa miešajú a vznikajú nové, jedinečné kúsky prispôsobené individuálnemu štýlu majiteľa a miery jeho slobody, ktorú chce vo svojom byte alebo dome mať.
3. Nadčasovosť
Ak ste sa práve rozhodli, že je čas zariadiť si vlastné bývanie, máte omnoho viac možností prispôsobiť ho všetkým potrebným požiadavkám. Sú to najmä rozvody plynu, elektriny, vody či vhodný materiál podlahových krytín, ktorý je napríklad náročnejší na údržbu v kuchyni ako v obývačke.
Dôvera v skúsenosti architekta
Najčítanejšie
- Čo je to HSV, PSV, VV, položkový rozpočet
- Dá sa vytvoriť skvelý projekt domu na netypickom pozemku?
- Stavba domu od A po Z - 2.časť
- Stavba domu od A po Z - 1.časť
- Stavba domu od A po Z - 3.časť
- Detská izba
- Krb alebo kachľová pec
- Tipy ako netypicky využiť rastliny v interiéri
- Minimalistická noblesa interiéru. 6 spôsobov, ako ju vytvoriť
- Niekto to rád klasické